Şirketimiz 2021 yılında “referanslar” bölümünde belirtilen bir çok firmaya danışmanlık hizmeti vermiş ve mevcut eğitimler ile teknik olarak çalışanların bilgi, beceri ve iş verimliliklerinin arttırılması için katkıda bulunmuştur. Değişik firmalara proje aşamasında iken datum, GB&T, Proses ve Tolerans Zinciri Analizi ile beraber sistemler incelenerek analizler yapılmış ve raporlanmıştır. Bu şekilde daha konsep tasarım aşamasındaki sistemlerin ürün ortaya çıktığında oluşturacağı toleranslardan dolayı çakışmalar ve problemler ortaya konularak gerekli tedbirlerin alınması sağlanmış olmaktadır. Bu çalışma esnasında ayrıca parçaların oluşturduğu proses sıralamaları, GB&T ye uygun olarak datum noktalarının belirlenmesi ve kritik olan bölgelerinde tolerans değerleri tanımlanmaktadır.

          Tolerans Analizi çalışması ile ürün ortaya çıkamadan sistemin üreteceği hatalar ortaya konularak tasarımda gerekli düzeltmeler yapılması sağlanmakta ve sistemin fonksiyonelliği garanti altına alınmaktadır. Bu şekilde yapılan çalışmalar ile sonradan hata ortaya çıktıktan sonra yapılan aparat-fikstür ve kalıp modifikasyonları ile rework dediğimiz ilave parça düzeltme işleri ya tamamen ortadan kalkmakta yada minimize edilmektedir.

      2021 yılı içinde verilen danışmanlık ile üretim proseslerinde yaşanabilecek kalite sorunlarının çözülmesi noktasında ” 3D proses data incelemesi, Ürün proje kontrolü, Ürün ve Proses datum kontrolleri, Aparat Parça yüklemede oluşabilecek sorunlar ve çözüm yolları,  tolerans limitlerinin belirlenmesi ile ilgili tolerans analizlerinin yapılması ve raporlanması çalışmaları yapılmıştır.

         Salgına rağmen 10 adet “Geometrik Boyutlandırma ve Toleranslandırma”, “Tolerans Zinciri Analizi” ve Referanslama ve Koordinat Sistemleri – Ölçüm Yorumlama eğitimleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. 

Bu yılda 5 adet eğitim modülü ile değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

         Eğitimleri dilerseniz şirketinizde birlikte belirleyeceğimiz tarihlerde, yada dilerseniz eğitim planımızdaki uyan tarihlerde çalışanlarınıza aldırabilirsiniz. 

      Eğer sizlerde işyeriniz de tolerans çakışmaları sebebi ile devamlı projelerde ve devreye almalarda problemler yaşıyor, parça ıskarta ediyor, aparat ve kalıplarda modifikasyonlar yapıyorsanız yada üretilen parçaları düzeltmek, geometrisine getirmek için zaman ve para harcıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Benzeri sorunları bir daha yaşamak istemiyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz.

  Danışmanlık , Eğitim ve Ücretler ile ilgili detay bilgi ve teklif almak için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.