Şirketimiz 2020 yılında 3 firmaya proje geliştirmelerinde Tolerans Zinciri Analizi ve Geometrik Boyutlandırma ve Toleranslandırma konularında  danışmanlık hizmeti vermiştir. Bu şekilde daha konsep tasarım aşamasındaki sistemlerin ürün ortaya çıktığında oluşturacağı toleranslardan dolayı çakışmalar ve problemler ortaya konularak gerekli tedbirlerin alınması sağlanmış olmaktadır. Bu çalışma esnasında ayrıca parçaların oluşturduğu proses sıralamaları, GB&T ye uygun olarak datum noktalarının belirlenmesi ve kritik olan bölgelerinde tolerans değerleri tanımlanmaktadır.

          Tolerans Analizi çalışması ile ürün ortaya çıkamadan sistemin üreteceği hatalar ortaya konularak tasarımda gerekli düzeltmeler yapılması sağlanmakta ve sistemin fonksiyonelliği garanti altına alınmaktadır. Bu şekilde yapılan çalışmalar ile sonradan hata ortaya çıktıktan sonra yapılan aparat-fikstür ve kalıp modifikasyonları ile rework dediğimiz ilave parça düzeltme işleri ya tamamen ortadan kalkmakta yada minimize edilmektedir.

      2020 yılı içinde başka bir firmaya üretim proseslerinde yaşanan kalite sorunlarının çözülmesi noktasında “Proses inceleme, 3D proses data ile üretim prosesleri arası farkların tespiti, Ürün proje kontrolü, Ürün ve Proses datum kontrolleri, Aparat Parça yüklemede oluşabilecek sorunlar ve çözüm yolları, Ölçüm raporları kontrol ve sistemin ürettiği tolerans limitlerinin belirlenmesi ile ilgili tolerans analizlerinin yapılması ve raporlanması çalışmaları yapılmıştır.

         Pandemi salgınına rağmen 3 adet Geometrik Boyutlandırma ve Toleranslandırma eğitimi (GB&T) başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Yine bir tasarım firmasının isteği üzerine Referanslama, GB&T ve Tolerans zinciri analizi eğitimlerinden karma bir eğitim hazırlanmış ve başarılı bir şekilde eğitim gerçekleştirilmiştir.

         2020 Yılında mevcut olan 4 adet olan eğitim modüllerine ilave olarak “Referanslama ve Koordinat Sistemleri – Ölçme ve Kontrol Metodları & Ölçüm Yorumlama Eğitim” modülü hazırlanmıştır.

Bu yılda 5 adet eğitim modülü ile değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.

         Eğitimleri dilerseniz şirketinizde birlikte belirleyeceğimiz tarihlerde, yada dilerseniz eğitim planımızdaki uyan tarihlerde çalışanlarınıza aldırabilirsiniz. 

      Eğer sizlerde işyeriniz de tolerans çakışmaları sebebi ile devamlı projelerde ve devreye almalarda problemler yaşıyor, parça ıskarta ediyor, aparat ve kalıplarda modifikasyonlar yapıyorsanız yada üretilen parçaları düzeltmek, geometrisine getirmek için zaman ve para harcıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Benzeri sorunları bir daha yaşamak istemiyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz.

  Danışmanlık , Eğitim ve Ücretler ile ilgili detay bilgi ve teklif almak için iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.